kliknij tutaj wersja w plik pdf 

PIELUCHY WIELORAZOWE CO TO?

 

Pieluchy wielorazowe – gdy pada to określenie wśród znajomych od razu nachodzą myśli o tetrze. Dokładnie nad jej gotowaniem, wywieszaniem i prasowaniem.  Wiele godzin ciężkiej pracy aby ubrać maluszkowi na pupie 2-3 tetry na raz, owinąć ceratką a i tak za chwile do zmiany.  Pranie, gotowanie, prasowanie zaczyna się od nowa…

Nowoczesne pieluchowanie wielorazowe różni od tej ciężkiej pracy, którą musiały wykonywać nasze mamy i babcie. Pieluszki tetrowe dalej są w użyciu ale          nie wymagają od nas tyle pracy.

Pieluchy wielorazowe i wkłady  wykonane są z różnych materiałów, które na co dzień spotykamy w swoim życiu – np. wełny, bawełny,  lnu, Pul’u.  Nie posiadają substancji, które mają za zadanie wiązać wilgoć (jak w jednodnorazówkach), a jednocześnie często wywołują uczulenia i podrażnienia.

Pieluszki wielorazowe to pieluszki bez chemii,  ekologiczne, ekonomiczne, dobre dla zdrowia malucha o pięknym wyglądzie.

 

 

 

 

 

JAK WYGLĄDAJĄ PIELUSZKI WIELORAZOWE?

 

Pieluszka wielorazowa składa się z dwóch warstw – warstwy chłonnej oraz warstwy wierzchniej.

 

 

 

 

Warstwa chłonna czyli wkłady, tetra, prefoldy, formowanki.

Warstwa wierzchnia czyli kieszonki, otulacze, gatki, longi. 

 

Informację o warstwie chłonnej znajdzie we wpisie o składaniu pieluszek  

 

 

 

WARSTWA WIERZCHNIA

 

OTULACZE

 

Wykonane są  z materiału PUL (laminowany poliester) lub wełniane.

Jak sama nazwa wskazuje mają za zadanie otulać wkład chłonny. W otulaczach PUL możemy wymieniać wkłady dopóki gumki są suche, natomiast wełnianych jeżeli sam otulacz nie jest wilgotny. Mokry otulacz wełniany należy pozostawić do wyschnięcia.

 

                                                                                                                       

 

 

 

KIESZONKI

 

Od zewnętrznej strony wykonana jest z materiału PUL, nie przepuszczalnego wilgoć ( jest paroprzepuszczalny). Od wewnętrznej strony. ma kieszeń na wkład chłonny. Możemy wyróżnić kieszonki z bambusem/bawełną (uczucie mokrego), polarem (uczucie suchości) i coolmax (uczucie chłodnego – świetne na lato).  Gdy włożymy wkład do środka kieszonka będzie tak łatwa w użyciu jak jednorazówka. Po zamoczeniu całość nadaje się do prania – należy wyjąc wkład z kieszonki.

 

 

 

           

 

Do kieszonki i otulacza możecie włożyć dowolny wkład chłonny.

 

                                          

 

 

SIO=SNAP IN ONE = ZEPNIJ  (warstwa wierzchnia) w (warstwa chłonna) JEDNO 

 

 

Wkład przypinany jest do otulacza (opis powyżej)  przez napki.

 

Wkład wpięty w otulacz SIO tworzy zestaw gwarantujący, że wkład pozostanie na miejscu nawet przy bardzo ruchliwym dziecku.

 

 

 

 

AIO – ALL IN ONE – WSZYSTKO W JEDNYM

 

Część chłonna zszyta jest z częścią wierzchnia tworząc całość (system najbardziej przypominający jednorazówkę). Ten system najbardziej przypomina pieluszkę jednorazową. Po zdjęciu z pupy cała pieluszka jest do prania.

 

 

 

GATKI/LONGI WEŁNIANE

 

Gatki i longi wełniane uszyte są z nowej lub wełny z recyklingu.

Wymagają lanolinowa. Świetnie sprawdzą się na formowankę, prefold lub tetrę.

 

 

 

 

 

                   

 

Wszystkie w systemy możemy kupić w rozmiarze, który umożliwi idealne dopasowanie do maluszka. Nie ma systemu idealnego a każdy ma wady i zalety. Warto przetestować i na własnej skórze przekonać się co nam najbardziej pasuje.


Accept

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji