Lanolina bezwodna 200g ESENT Expand

Lanolina bezwodna 200g ESENT

ESENT ESENT

Nowy

100% Lanolina bezwodna EP9 ESENT przeznaczona do kuracji lanolinowej 200 gramów.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

30,99 zł

brutto

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Spend 300,00 zł more and get Free Shipping!

Lanolina, surowiec (wosk) pochodzenia odzwierzęcego, otrzymywana w procesie czyszczenia owczej wełny. Lanolina poddawana jest procesowi odwodnienia (stąd jej nazwa bezwodna).

W temperaturze 20oC lanolina , ma postać gęstej, ciągnącej masy, o barwie kremowej.
Lanolina nie rozpuszcza się w tradycyjnym tego słowa znaczeniu w wodzie, natomiast jest w stanie wchłonąć wodę (wraz z rozpuszczonymi w wodzie składnikami aktywnymi) do 200% swojej wagi, tworząc emulsje. Rozpuszcza się dobrze w tłuszczach.

Lanolina bezwodna zawiera w swym składzie :

cholesterol, izocholesterol, lanosterol, dihydroergosterol, dihydrolanosterol, metacholesterol, hydroksycholesterol, alkohol lanylowy, cetylowy i cerylowy, kwas cerotynowy, kwas karnaubowy, kwas palmitynowy i kwas stearynowy. Farmakopea Europejska wprowadziła wymóg badania zawartości pestycydów w lanolinie; ich ilość nie może przekraczać 1 ug/kg.

ZASTOSOWANIE

Lanolina to doskonały nawilżacz - nadaje się do stosowania bezpośrednio na skórę, szczególnie dobrze się sprawdza w początkach karmienia, na popękane brodawki sutkowe.

Lanolina jest też niezbędnym składnikiem kuracji lanolinowej, której co jakiś czas musimy poddawać otulacze wełniane, aby zachowały swoje właściwości: nieprzemakalność oraz brak rozwoju bakterii. Przygotowanie "domowej" kuracji jest bardzo proste i nie zajmuje wiele czasu.

KURACJA LANOLINOWA WG PUPPI

Wystarczy rozpuścić łyżeczkę lanoliny i łyżeczkę płatków mydlanych (mydło pomaga rozpuścić się tłuszczowi w wodzie) w 150-200 ml wrzątku. Tak przygotowany roztwór wlewamy do miski z letnią wodą i wrzucamy do moczenia otulacz wełniany na ok. 4 godziny.  Po wyjęciu z kuracji otulacz płuczemy (żeby usunąć nadmiar mydła), odciskamy z niego nadmiar wody, najlepiej w ręcznik, i pozostawiamy do całkowitego wysuszenia. 

Otulacz po zalanolinowaniu może być lepki w dotyku. Jest to normalne, w niczym nie przeszkadza i to wrażenie zniknie po 1-2 użyciach otulacza.

Firma ESENT to dostawca naturalnych surowców kosmetycznych, olei, maseł kosmetycznych.


Firma ma bardzo duże doświadczenie i znalazła się w naszej ofercie dzięki bardzo wysokiej jakości produktów. Esent działa już od 1999 roku. Obecnie liderem na rynku, stale wzbogacając ofertę o nowe produkty. 

Accept

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji